Підписатися на RSS

Вітаємо директора інституту Віктора Володимировича Малишева!

З нагоди Дня незалежності України, відповідно до Указу Президента України Петра ПОРОШЕНКА №491/215 директора Інженерно-технологічного інституту Університету «Україна», доктора технічних наук, професора Віктора Володимировича МАЛИШЕВА нагороджено почесним званням «Заслужений діяч науки і техніки України» http://www.president.gov.ua/documents/4912015-19353.

Президент Університету "Україна" Петро ТАЛАНЧУК, професорсько-викладацький колектив і студенти Університету "Україна" щиро вітають невтомного талановитого колегу, бажають подальших успіхів у науковій, педагогічній і адміністративній діяльності!

А також – міцного здоров'я, вдячних і талановитих учнів, тепла, любові і розуміння від найближчих людей.

ДОВІДКА:

Віктор Володимирович МАЛИШЕВ народився 13 вересня 1960 р. у м. Запоріжжі в родині службовців. Закінчив загальноосвітню школу із золотою медаллю в 1977 р.

З 1977 по 1982 рр. – студент Запорізького індустріального інституту, ленінський стипендіат.

Трудову діяльність розпочав печовим цеху залізного порошку Дніпропетровського алюмінієвого заводу. З 1982 по 1985 рр. – аспірант відділу високотемпературного електрохімічного синтезу Інституту загальної та неорганічної хімії АН України. В 1988 р. захистив кандидатську дисертацію «Високотемпературний електрохімічний синтез карбіду молібдену із оксидних розплавів». 1988 р. – старший науковий співробітник згаданого Інституту, з 1996 р. – заступник завідувача відділом. У 1995 р. нагороджений дипломом Президії НАН України і премією НАН України за цикл наукових робіт. З 1997 р. був лауреатом стипендії Президента України для молодих учених. У 1999 р. рішенням ВАК України присвоєно наукове звання старшого наукового співробітника. Як керівник і відповідальний виконавець брав участь у багатьох господарських договорах державного і міжнародного рівнів.

З 2002 р. Віктор Володимирович працює на посаді доцента, заступника завідувача кафедри хімічної технології Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Саме в цьому навчальному закладі за сприяння Президента Петра Михайловича ТАЛАНЧУКА розкрився його науковий потенціал та організаторські здібності.

Починаючи з 2004 р., під керівництвом В.В. МАЛИШЕВА зароджується і формується наукова школа за напрямом новітніх технологій одержання тугоплавких металів і синтезу сполук на їх основі з іонних розплавів.

У 2007 р. захистив докторську дисертацію «Теоретичні основи нових металургійних процесів одержання молібдену, вольфраму та їхніх сполук». У 2007 р. – проректор, професор – завідувач кафедри хімічної технології Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». В 2008 р. нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. В 2008 р. призначений ВАК України членом спеціалізованої Вченої ради при Запорізькій державній інженерній академії. В 2009 р. визнаний кращим викладачем – керівником науково-дослідної роботи студентів. Із 2009 р. – директор Інженерно-технологічного інституту Університету «Україна».

З 2009 р. В.В. МАЛИШЕВ, не залишаючи основної роботи в Університеті «Україна», повертається до Інституту загальної та неорганічної хімії НАН України завідувачем відділу високотемпературного електрохімічного синтезу.

У 2010 р. рішенням ВАК України присвоєно вчене звання професора по кафедрі хімії та новітніх хімічних технологій. Обрано експертом наукових журналів «Металургія», «Journal Surface Engineered Materials and Advanced Technology», «International Journal of Corrosion».

У рамках науково-дослідних проектів працював і викладав у науково-дослідних інститутах Франції (Париж і Марсель), Німеччини (Дармштадт), Австрії (Віннер-Нойштадт), Китаю (Шанхай), Словаччини (Братислава), Словенії (Любляна), Угорщини (Будапешт і Мішкольц), Румунії (Бухарест), Литви (Вільнюс), Білорусії (Мінськ).

Автор 460 друкованих праць, із них 408 наукових (у тому числі 2 монографії, 11 авторських свідоцтв СРСР і патентів України на винахід, 201 наукова стаття (в тому числі 121 у закордонних виданнях), 22 статті в різноманітних збірниках, 175 тез доповідей, 31 методичного характеру, 18 навчально-методичних видань. Із 201 наукової статті 161 видана в журналах із визначеним імпакт-фактором.

.

Висока відзнака

Ще дванадцять років тому він був одним із багатьох молодих кандидатів наук, котрі обрали роботу в нашому університеті. Але одразу ж зарекомендував себе гарним викладачем і успішним науковцем. Заступник завідуючого кафедри, відповідальний секретар приймальної комісії й інші посади довіряло Віктору Володимировичу Малишеву керівництво навчального закладу.

Вісім років тому захистив докторську дисертацію. Кілька років очолює Інженерно-технологічний інститут університету.

Науковий доробок професора В.В. Малишева досить вагомий. Він автор понад 600 друкованих праць, із них близько 500 наукових. 135 наукових статей опубліковано у закордонних виданнях. На рахунку В.В. Малишева 13 авторських посвідчень СРСР і патентів України на винахід.

До цього слід додати викладацьку роботу в науково-дослідних інститутах Франції, Німеччини, Австрії, Китаю, Словаччини, Словенії, Угорщини, Румунії, Литви та Білорусії.

Понад десять років під керівництвом В.В. Малишева працює наукова школа за напрямом новітніх технологій одержання тугоплавких металів і синтезу сполук на їх основі з інших розплавів. З 2009 року професор і за сумісництвом завідувач відділу високотемпературного електрохімічного синтезу Інституту загальної та неорганічної хімії НАН України. Має кілька відзнак за успішну педагогічну і наукову діяльність.

Нещодавно професору Віктору Володимировичу Малишеву присвоєно почесне звання заслуженого діяча науки і техніки України. Недавній керівник апарату Верховної Ради нашої країни В. Зайчук у своєму привітанні підкреслив, що ця відзнака є гідною оцінкою значного особистого внеску в державне будівництво, консолідацію українського суспільства, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, активної громадської діяльності, вагомих трудових здобутків та високого професіоналізму.

Вітаємо Вас, Вікторе Володимировичу! Нехай гідне визнання Ваших здобутків надихає вас на нові досягнення у педагогічній науковій діяльності, а доля буде щедрою на Добро й Радість!

Джерело: Газета «Університет «Україна» № 3-4 (168-169), 2015

Кiлькiсть переглядiв: 127

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.